fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

Uroda

Jakim typem urody jesteś?

Jakim typem urody jesteś?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jakim typem urody jesteś? Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat poszczególnych typów urody, a także zapoznać się z ich cechami charakterystycznymi.

Typ urody wiosna

Wśród różnych typów urody można wskazać między innymi wiosnę. Osoby, które mają ten typ urody, zazwyczaj charakteryzują się dość jasną oraz delikatną karnacją. Ich skóra jest blada, a nawet nieco przezroczysta i może mieć brzoskwiniowy odcień. Wiosna opala się na kolor brązowy i łatwo się rumieni. Na jej policzkach mogą także pojawiać się piegi. Włosy kobiet z typem urody wiosna również są utrzymane w jasnej tonacji i mają ciepłe odcienie. Oczy wiosny są jasne i zazwyczaj nie mają intensywnych kolorów. Najczęściej występujące kolory oczu w tym przypadku to szarości, a także błękity. Typ urody wiosna może występować w wariancie jasnym, ciepłym oraz czystym.

Typ urody lato

Kolejnym typem kobiecej urody bez wątpienia jest lato. Kobiety o tym typie urody zazwyczaj charakteryzują się jasną cerą, która może przybierać blado-beżowe odcienie. Na policzkach mogą pojawiać się piegi w chłodnych barwach. Kobiety o typie urody lato to najczęściej platynowe blondynki, a także jasne szatynki. Jednak mogą się pojawiać także włosy w kolorze szarości lub ciemnego brązu. Odcień włosów u kobiet o tym typie urody najczęściej bazuje na szarościach, dlatego nie rzucają się one w oczy. Kolor oczu kobiety lata również utrzymany jest w szarych barwach i najczęściej obejmuje kolor szary lub błękitny, a także zielony. Lato występuje w wariancie jasnym, chłodnym oraz przygaszonym.

Typ urody jesień

Typy urody pory roku to także jesień. Kobiety, które mają urodę w typie jesieni, charakteryzują się zazwyczaj złocistą tonacją cery, która rzuca się w oczy. Kobiety o tym typie urody bardzo często opalają się na czerwono, a także mają piegi w jaskrawych odcieniach, na przykład złocisto-beżowych lub rudych. Jesień to najczęściej kobieta z włosami w rudych odcieniach. Jednak możliwe jest również posiadanie włosów w innych kolorach, które będą miały złote lub rude refleksy. Kobiety o tym typie urody najczęściej mają brązowe oczy, jednak zdarzają się również panie z zielonymi tęczówkami. Jesień obejmuje wariant przygaszony, ciepły, a także głęboki.

Typ urody zima

„Jaki masz typ urody?” to dość często poszukiwana fraza przez kobiety, ponieważ określenie swojego typu urody nie jest tak proste, jak to się może na początku wydawać. Najbardziej charakterystycznym typem urody jest zima, która cechuje się bardzo jasną, a wręcz porcelanową cerą. Kobiety o tym typie urody źle znoszą opalanie się, dlatego powinny go unikać, jeśli jest taka możliwość. Włosy zimy najczęściej są czarne lub są utrzymane w ciemnych odcieniach, na przykład ciemnym brązie. Tęczówki oczu również są bardzo nasycone kolorami. Najczęściej mają one barwę zieloną lub niebieską w intensywnych odcieniach. Ten typ urody jest dość charakterystyczny, a więc ciężko go pomylić z innym. Typ urody zima obejmuje wariant czysty, głęboki, a także chłodny.

Udostępnij