fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

PoradnikUroda

Jak mieć ładną cerę – sprawdzone sposoby na piękną skórę

Jak mieć ładną cerę – sprawdzone sposoby na piękną skórę

Zdrowa, piękna i młodo wyglądająca skóra to marzenie wielu osób – warto pamiętać o tym, że odpowiednio dopasowana i regularnie stosowana pielęgnacja pomoże w zachowaniu nienagannego stanu cery.

Pielęgnacja skóry – o czym pamiętać?

Zdrowa skóra stanowi wypadkową wielu różnych elementów – do najważniejszych czynników mających wpływ na zachowanie nieskazitelnego stanu skóry jest stosowanie bezpiecznej i odpowiednio dopasowanej pielęgnacji.

W codziennym rytuale pielęgnacyjnym skóry nie powinno zabraknąć między innymi skutecznego produktu do oczyszczania twarzy. Wybierając produkt do mycia skóry warto postawić na sprawdzone i bezpieczne kosmetyki, które skutecznie oczyszczą twarz, nie powodując przy tym podrażnień. Dobrym rozwiązaniem może okazać się między innymi zakup hypoalergicznej wody micelarnej, która oczyści i ukoi skórę.

Wśród produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji cery nie powinno zabraknąć także odpowiednio dopasowanego kremu – kupując krem do twarzy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stan i potrzeby skóry. Dodatkowo nie można zapominać również o tym, że krem na dzień powinien posiadać filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wybierając kremy do pielęgnacji twarzy warto postawić na naturalne kosmetyki bazujące na dobroczynnych wyciągach z roślin, które odżywią i nawilżą skórę, chroniąc ją przy tym przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak mieć ładną cerę – peelingi i maseczki

Na regularne stosowanie złuszczających peelingów do twarzy powinny zdecydować się wszystkie osoby marzące o promiennej i zdrowej skórze. Dzięki systematycznemu złuszczaniu martwego naskórka możliwym stanie się przyspieszenie procesów regeneracji komórkowej, dodatkowo peelingi okażą się także niezwykle pomocne w przypadku mocno zanieczyszczonej i problematycznej cery. Zdrowa skóra, pozbawiona podrażnień może pozwolić sobie na stosowanie peelingów mechanicznych. W przypadku skóry z poważnymi stanami zapalnymi zdecydowanie lepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne.

Osoby zastanawiające się nad tym, jak mieć ładną cerę powinny pamiętać o regularnym stosowaniu maseczek. Maseczki cechują się mocnym skoncentrowaniem składników aktywnych, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie szybkich i trwałych efektów. Poza tym regularne stosowanie maseczek pozwala na głębokie odżywienie i nawilżenie skóry, dodatkowo przyczynia się także do wygładzania i napięcia jej struktury.

Piękna cera a produkty do makijażu – o czym pamiętać?

Osoby, którym zależy na zachowaniu nienagannego stanu cery powinny pamiętać o tym, że zbyt ciężki makijaż może prowadzić do powstawania poważnych problemów. Mocno kryjące podkłady o ciężkiej formule mogą powodować zapychanie porów, przyczyniając się tym samym do powstawania bolesnych stanów zapalnych.

Poszukując idealnych produktów do makijażu warto skupić się na dokładnej analizie składu poszczególnych kosmetyków, unikając kupowania specyfików zawierających sztuczne wypełniacze i parabeny. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup kosmetyków mineralnych, które nie tylko upiększą, ale także i wypielęgnują cerę.

Udostępnij