fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

PoradnikUroda

Świadoma pielęgnacja twarzy czyli jak dbać o cerę?

Świadoma pielęgnacja twarzy czyli jak dbać o cerę?

Wiele kobiet ma świadomość, że mogą skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Warto jednak każdego dnia w zaciszu własnego domu dbać o stan swojej skóry.

Codzienne czynności pielęgnacyjne

Każda kobieta codziennie wykonuje pewne czynności związane z higieną swojej skóry twarzy. Rano skóra powinna być dobrze oczyszczona. Należy więc użyć żelu do mycia twarzy bądź pianki. Później przychodzi czas na tonik. W ten sposób skóra jest przygotowana do przyjęcia kremu pielęgnacyjnego bądź odżywczego. Jeżeli kobieta nie wykonuje makijażu, może poprzestać na samym kremie. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z produktów BB, który wyrównuje koloryt skóry, ale nie jest tak ciężki jak podkład. Jeśli chodzi o makijaż, wiele kobiet stosuje podkład, puder, korektor, róż, rozświetlacz, cienie do powiek, tusz do rzęs. Bardzo ważne jest, aby wieczorem zmyć te wszystkie kosmetyki z twarzy, aby w nocy skóra mogła odpoczywać. Do zmycia makijażu można użyć płynu micelarnego. Ważne jest jednak, aby później dodatkowo umyć trwać żelem. Wieczorny demakijaż powinien być bardzo dokładny. Jest to tym trudniejsze, im więcej warstw makijażu zostało nałożonych w ciągu dnia.

Na czym polega świadoma pielęgnacja twarzy?

Świadoma pielęgnacja twarzy polega na dopasowaniu stosowanych kosmetyków idealnie do wymagań skóry. Każda kobieta ma przecież inną cerę. Posiadaczki cery suchej nie powinny stosować tych samych kosmetyków, co posiadaczki cery tłustej lub mieszanej. Każda cera ma inne potrzeby. Do podstawowego zestawu pielęgnacyjnego kosmetyków do twarzy należy produkt do oczyszczania skóry, na przykład pianka lub żel, tonik oraz krem. Zamiast kremu może być to żel, konsystencja nie jest istotna, ważne są jednak składniki aktywne w danym kosmetyku. Ostatnio można zauważyć modę na stosowanie kosmetyków naturalnych. Oczywiście jest to lepsze rozwiązanie niż kosmetyki zawierające sztuczne substancje. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kosmetyki naturalne również mogą uczulać, ponieważ zawierają silnie działające składniki, na przykład na bazie miodu lub określonych kwiatów. Niestety, nie każda kobieta wie, jak dbać o skórę twarzy. Jak można się tego nauczyć?

Edukacja kobiet

Jak dbać o cerę? Podstawą powinno być nawilżanie, ale też oczyszczanie skóry wieczorem i rano. Już taka podstawowa pielęgnacja sprawia, że skóra wygląda zdrowo. W pewnym wieku należy rozpocząć także walkę ze zmarszczkami i naturalnym starzeniem się skóry. Nie każda kobieta akceptuje zmiany, jakie zachodzą w jej ciele. Dlatego też medycyna estetyczna ciągle poszerza swoją ofertę zabiegów, z których kobiety mogą skorzystać. Dzisiaj w gabinetach medycyny estetycznej można spotkać także mężczyzn, którzy nie do końca są zadowoleni z tego jak wyglądają. Warto edukować kobiet, że makijaż nie jest tak istotny, jak zatroszczenie się o swoją skórę. W razie jakichkolwiek problemów skórnych warto udać się do lekarza dermatologa, które fachowym okiem spojrzy na problem, postawi diagnozę i rozpocznie leczenie.

Udostępnij