fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

MakijażPoradnik

Jak zrobić dobry makijaż? – Nie bój się popełniać błędów – tylko wtedy nabierzesz wprawy!

Jak zrobić dobry makijaż? – Nie bój się popełniać błędów – tylko wtedy nabierzesz wprawy!

Makijaż to narzędzie stworzone przede wszystkim z myślą o kobiecie – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby również mężczyźni delikatnie podkreślali swoją urodę, jeśli tylko mają na to ochotę, ale to właśnie kobiety dzięki makijażowi podkreślą swoje atuty, które zwyczajnie mogą być na co dzień zupełnie niewidoczne. Dlatego warto wiedzieć jak zrobić dobry makijaż – bo tylko taki dodaje piękna.

Jak zrobić dobry makijaż?

Na pewno potrzebne są do tego nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również wprawa – kobiety, które twierdzą, że nie potrafią zrobić dobrego makijażu po prostu jeszcze nie doszły do wprawy. Makijażu z powodzeniem nauczy się każda z nas, może tylko jednej zajmie to mniej czasu, a innej nieco więcej. Podstawy makijażu to oczywiście odpowiednio dobrane kosmetyki. Nieco inny będzie podkład dla cery tłustej, a nieco inny dla suchej czy wrażliwej – prawidłowo dobrane kosmetyki to połowa sukcesu dobrego makijażu.

Jak zrobić dobry makijaż? – W swojej kosmetyczce trzeba posiadać takie preparaty jak bazę (może to być nasz krem, którego używamy na co dzień lub profesjonalna baza dla danego typu cery), a także korektor (również dobrany adekwatnie do problemów skórnych, które chcemy zamaskować) oraz pudry i róże. Ponadto do wykonania makijażu kolorowego możemy posiadać różnego rodzaju kosmetyki kolorowe, takie jak szminki, cienie, kredki itp.

Niezbędny sprzęt, czyli co jeszcze powinno znaleźć się w kosmetyczce

Oprócz kosmetyków właściwie dobranych do naszego rodzaju cery do wykonania makijażu niezbędne są także odpowiednie akcesoria. Tutaj różne szkoły mogą mieć nieco inne podejście do tematu, ale pewne jest, że w kosmetyczce powinny znaleźć się takie przedmioty jak pędzle i gąbeczki do nakładania poszczególnych kosmetyków – odpowiednie akcesoria uchronią nas przed zastosowaniem zbyt dużej ilości podkładu czy pudru. Ponadto warto także zainwestować w odpowiednie lustro, aby makijaż wykonywać przy naturalnym, a nie sztucznym świetle. W czasie wykonywania makijażu koniecznie trzeba wykazać się większą precyzją w pracy nad okiem oraz ustami – są to elementy twarzy, których nie powinno się pomijać – ważna zasada mówi o tym, że bardziej podkreślamy albo usta, albo oczy – większość kobiet to właśnie oczy stara się bardziej zaakcentować. Warto więc wiedzieć, jak zrobić makijaż oka krok po kroku.

Jak wykonać makijaż oka?

Podstawy makijażu oka również obejmują posiadanie odpowiednich kosmetyków. Są to przede wszystkim cienie, kredki oraz tusze do rzęs, dzięki którym oko zostanie idealnie podkreślone i wyeksponowane. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że makijaż oka krok po kroku obejmuje także brwi – je również należy odpowiednio i naturalnie podkreślić. Od czego zacząć makijaż oka? W pierwszej kolejności nakłada się cienie do powiek cieniując je i blendując, a następnie dopiero wykonuje się kreski na oku. Następnie tuszuje się rzęsy, a na końcu delikatnie podkreśla brwi. Trzeba pamiętać o tym, aby ilość nakładanego kosmetyku nie była zbyt duża – dotyczy to zarówno podkładów, pudrów, jak i kosmetyków kolorowych.

GOLDCARE

Udostępnij