fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

MakijażModa

Jak przygotować lekki makijaż do szkoły?

Jak przygotować lekki makijaż do szkoły?

Choć w zdecydowanej większości szkół nie ma zgody na mocny makijaż, lekki makijaż do szkoły jest akceptowany. Czas więc zadać sobie pytanie o to, jak powinien się on prezentować i na co zwracać szczególną uwagę podczas jego przygotowywania.

Makijaż do szkoły – podstawowe wytyczne

Delikatny, subtelny makijaż nie ma jednej tylko definicji. Tak jak w firmach mamy do czynienia z różnorodnymi zaleceniami odnoszącymi się do wyglądu, tak i w szkołach nie zawsze panuje zgoda na takie same rozwiązania. Nawet, jeśli formalnie nie ma w niej ograniczeń związanych z malowaniem się, zaleca się przestrzeganie tych podstawowych, które często wiążą się z koniecznością realizowania pewnych norm społecznych. Jeśli więc zależy nam na tym, aby makijaż do szkoły nie wzbudzał niepotrzebnych kontrowersji, pamiętajmy o złotej zasadzie mówiącej o tym, że we wszystkim należy zachować umiar. Na mocne bronzery i róże przyjdzie czas w innych okolicznościach. W szkole lepiej sprawdzi się delikatny makijaż oka i ust.

Jak przygotować lekki makijaż do szkoły?

Bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku, podstawą makijażu niezmiennie jest odpowiedni krem do twarzy. Im szybciej przyswoimy sobie tę zasadę, tym większe będą nasze szanse na to, że i w przyszłości nasz makijaż będzie olśniewać. Także o odpowiednio dobranym podkładzie mówi się jako o kwintesencji udanego makijażu. Wiele młodych osób uważa, że oznacza to zasadność korzystania z podkładów wysokiej jakości. Choć jednak ta jest ważna, wcale nie mniej istotne jest to, że podkład powinien charakteryzować się odpowiednim dopasowaniem kolorystycznym.
Może się wydawać, że podczas przygotowywania delikatnego makijażu do szkoły, nie ma potrzeby stosowania korektora. Ten jest często opisywany jako rozwiązanie stworzone z myślą o starszych kobietach. W rzeczywistości jednak to właśnie korektor pozwala skutecznie, a jednocześnie bardzo naturalnie, uporać się choćby z problemem cieni i worków pod oczami. Te są częstym wyzwaniem choćby podczas długiego uczenia się na sprawdziany.
Przygotowując delikatny makijaż oka, warto pomyśleć o bazie pod cień. To prosty sposób na przedłużenie żywotności cieni do powiek i gwarancja tego, że makijaż utrzyma się dłużej. Przyda się także tusz do rzęs. Oczywiście, nie powinien być przesadnie intensywny, w podkreśleniu i przyciemnieniu rzęs nie ma jednak nic złego. Makijaż staje się dzięki temu bardziej wyrazisty, choć jednocześnie nie traci nic ze swojej subtelności.

Makijaż do szkoły – o tym warto pamiętać

Tak naprawdę, problemem nauczycieli nie jest wcale to, że uczniowie się malują, ale przede wszystkim to, że robią to zbyt intensywnie. Naczelna zasada dobrego makijażu, który nikogo nie wpędzi w kłopoty, mówi więc o tym, że nie należy przesadzać ani z liczbą, ani z intensywnością kosmetyków. Makijaż ma podkreślać młodzieńczą urodę, trudno jednak mówić o tym, że jest udany, jeśli ją ukrywa. Warto koncentrować się więc przede wszystkim na tych trikach makijażowych, które usuwają niedoskonałości. Dzięki temu makijaż spodoba się również nauczycielom.

MAKEUP-TRENDY

Udostępnij