fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

Uroda

Koreańska pielęgnacja twarzy – rytuał młodości

Koreańska pielęgnacja twarzy – rytuał młodości

Zapewne zauważyłaś, że Azjatki cieszą się perfekcyjną cerą. Często wyglądają tak młodo i promiennie, że ciężko uwierzyć, ile mają lat. Zastanawiasz się, jak one to robią? To nie tylko kwestia genetyki i zdrowego stylu życia, ale także specjalnej pielęgnacji. Dlatego najpopularniejszą metodą dbania o cerę wśród Azjatek jest stosowanie pielęgnacji koreańskiej. Wszystkie jej elementy skomponowane są ze sobą w odpowiedniej kolejności tworząc spójną całość. Koreańska pielęgnacja twarzy – dowiedz się więcej.

Koreańska pielęgnacja twarzy – ważne informacje

Nie przerażaj się tym, że azjatycka pielęgnacja posiada aż 10 elementów. Może wydawać się, że zajmie to wieki. Jednak, gdy rytuał wejdzie ci w nawyk, będzie trwał zaledwie kilka minut. Koreańska pielęgnacja twarzy – czy wszystkie kroki musisz wykonywać każdego dnia? Oczywiście, że nie. Peeling twarzy należy wykonywać około raz w tygodniu. Częstsze stosowanie tego kroku przyniesie więcej szkody niż pożytku. To samo dotyczy maseczki. Wystarczy, że nałożysz ją jeden lub dwa razy w ciągu tygodnia. Krem z filtrem powinien być aplikowany na dzień, dlatego podczas wieczornej rutyny możesz pominąć ten krok. Pamiętaj, że co za dużo to nie zdrowo. Pełna koreańska pielęgnacja twarzy powinna być stosowana raz w tygodniu. Zrelaksuj się w wolny wieczór i wtedy zastosuj 10 kroków rytuału. W pozostałe dni koreańska pielęgnacja twarzy powinna być skrócona.

Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku w pigułce

Teraz przedstawimy ci dziesięć wcześniej wspomnianych elementów azjatyckiej pielęgnacji. Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku – łatwo i szybko! Najpierw musisz zacząć od dobrego oczyszczenia twarzy. Swój makijaż potraktuj przeznaczonym do tego olejkiem, a w kroku drugim żelem do mycia twarzy. Trzecim etapem jest peeling, który wykonujesz raz w tygodniu. W pozostałe dni pomijasz go i przechodzisz do kroku czwartego, czyli użycia toniku. Teraz należy wmasować esencję nawilżającą, a po niej (opcjonalnie: codziennie lub co kilka dni) serum ze składnikami odżywczymi. Raz lub dwa razy w tygodniu, po serum nałóż maseczkę w płachcie dostosowaną do potrzeb twojej skóry. Po maseczce lub w przypadku jej pominięcia przechodzisz do nawilżenia okolicy oczu. Na koniec pamiętaj o głęboko nawilżającym kremie na całą twarz. W przypadku rytuału porannego zamknij całą pielęgnację azjatycką kremem z SPF 50. Koreańska pielęgnacja twarzy krok po kroku – teraz już wiesz, jak prosta i szybka może być.

Pielęgnacja koreańska – wymarzone efekty

Dzięki zastosowaniu się do przedstawionych przez nas wskazówek w szybkim tempie zobaczysz efekty. Pielęgnacja koreańska zapewnia głębokie i trwałe nawilżenie skóry, którym będziesz cieszyć się przez cały dzień. Dlatego twój makijaż będzie prezentował się świetnie – zapomnij o suchych skórkach odstających od podkładu. Dokładne i skuteczne usuwanie makijażu zadba o czystość twoich porów i brak zaskórników. Martwy naskórek regularnie usuwany podczas kroku trzeciego sprawi, że cera będzie niezwykle gładka, a drobne zmarszczki znikną. Pielęgnacja koreańska dostarcza wielu składników odżywczych, które spowolnią proces starzenia twojej cery. Oprócz tego krem z filtrem na dzień dodatkowo ochroni skórę przed powstawaniem zmarszczek. Pielęgnacja koreańska – zacznij stosować już dziś i ciesz się piękną, promienną cerą!

Udostępnij