fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

Poradnik

Jaka tapeta do pokoju dziecięcego?

Jaka tapeta do pokoju dziecięcego?

Jeszcze przed narodzinami dziecka myślimy nad urządzeniem pokoju dziecięcego. Jedną z wielu decyzji, jest wybranie koloru lub wzoru ścian. Dobrym wyborem okazuje się być tapeta wypełniona kolorowymi zdobieniami lub obrazkami.  Taki zabieg dekoracyjny skutecznie uatrakcyjni wygląd pokoju dziecka. Sprawdź, jaka tapeta do pokoju dziecięcego najlepsza, oraz na co warto zwrócić uwagę, przy jej doborze?

Jakie są rodzaje tapet?

Często spotykanymi rodzajami tapet które stosuje się w sypialniach i pokojach, to tapety flizelinowe oraz samoprzylepne. Obydwie cechuje dobra jakość, jednak ich montaż się nieco różni. Flizelinową aplikuje się na ścianę z użyciem kleju do tapet – zanim klej zaschnie możliwe są niewielkie korekty ułożenia wzoru na ścianie. W przypadku samoprzylepnej, fototapeta jest aplikowana bez użycia kleju. Całość wystarczy nakleić jak dużą naklejkę.

Tapeta do pokoju dziecięcego – chłopiec

Jaka tapeta do pokoju chłopca? W zależności od upodobań oraz zainteresowań, wybór tapety dla chłopca może być różny.

Oto pomysły na wzór tapety do pokoju chłopca:

  • wzór w samochody – dla zapaleńca wyścigów,
  • wzór w piłki – dla młodego sportowca,
  • wzór z rakietą kosmiczną – dla przyszłego astronauty,
  • wzór z ulubionym zwierzątkiem,
  • wzór w geometryczne kształty.

Tapeta do pokoju dziecięcego – dziewczynka

Do pokoju dziewczynki sprawdzą się jasne odcienie np. klasyczny róż czy biel. Sprawdź pomysły na wzór tapety do pokoju dziewczynki:

  • wzór w księżniczki,
  • wzór w zwierzątka,
  • wzór w kwiaty,
  • wzór w kropki,
  • wzór w jednorożce.

To jedne z wielu innych opcji jakie można wybrać. Sklepy oferują wiele zróżnicowanych wzorów tak, abyś mógł wybrać jak najlepiej. Jeśli chcesz zobaczyć wspomniane wcześniej wzory odwiedź internetowy sklep Bimago, który posiada w swojej ofercie wiele ciekawych wzorów. 

https://www.bimago.pl/tapety/do-pokoju/przedpokoj.html

Oświetlenie pomieszczenia a wybór tapety

Tapeta do pokoju dziecięcego nie powinna być zbyt ciemna, dlatego przy wyborze tapety warto zwrócić uwagę na aspekt oświetlenia. W pokojach od strony północnej sprawdzą się lepiej jasne odcienie, które pomogą optycznie powiększyć przestrzeń. Ciemna tapeta mogłaby przytłoczyć wnętrze i sprawić że stanie się ono zbyt ponure. Cięższe motywy sprawdzą się w pomieszczeniach położonych od strony południowej czy wschodniej.

Rozmiary i właściwości tapet 

Większość tapet sprzedawane jest w rolkach o szerokości 50cm i długości 10m. Na opakowaniu zawarte są informacje o tym, na jaką powierzchnię możemy ją stosować oraz symbole właściwości, takie jak odporność na wilgoć, ścieranie czy światło. 

Jakich błędów przy wyborze tapety nie popełniać?

Pierwszym z spotykanych błędów będzie tapetowanie całego pomieszczenia. Ten sam motyw na wszystkich ścianach może zbyt przytłaczać, w efekcie czego pokój może wydawać się mało przytulny i przeładowany. Tapeta sprawdzi się idealnie jako dekoracje jednej lub dwóch ścian. Kolejnym często popełniany błędem jest niedopasowanie tapety do reszty pomieszczenia. Trzeba pamiętać że tapeta to nie główna dekoracja, a pewien akcent który ma uzupełniać resztę kolorów które są użyte w pomieszczeniu. Warto więc już na etapie projektowania zastanowić się nad tym, czy tapeta będzie pasować do kolorów mebli i ścian. 

Jaka tapeta do pokoju dziecięcego? – podsumowanie

Wybór tapety głównie powinien być podyktowany naszymi osobistymi preferencjami. W tym przypadku, warto zapytać jakie kolory czy wzory bardziej przypadają do gustu naszemu dziecku. Przestrzegając tych kilku zasad i uniwersalnych wskazówek, na pewno uda się wybrać odpowiedni wzór, który umili naszej pociesze przebywanie w swoim pokoju.

Udostępnij