fotomaximum.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i makijażu

Poradnik

18 urodziny, wesele, a może kinderparty – jak organizować imprezy okolicznościowe?

18 urodziny, wesele, a może kinderparty – jak organizować imprezy okolicznościowe?

Pewne wydarzenia w życiu człowieka są doskonałym powodem do tego, aby spotkać się z rodziną i znajomymi, aby razem z nimi je świętować. Oczywiście klasycznym tego przykładem są urodziny czy też imieniny, lecz nie można zapominać także o tak dużych imprezach, jak wesela. Jak się niestety okazuje, bardzo często mało kto wie, jak powinno się organizować tego typu spotkania. Warto więc na przykładzie trzech najpopularniejszych okazji opisać to, czym się one powinny cechować. Jak to więc powinno wyglądać w szczegółach?

Organizacja kinderparty

Czym jest kinderparty? Jest to po prostu zabawa dla małych dzieci. Rodzice urządzają ją jednak nie tylko dla maluchów w wieku szkolnym, lecz także przedszkolnym czy też nawet tych, które dopiero uczęszczają do żłobka. Każda okazja, żeby spotkać się z innymi tatusiami i mamusiami jest po prostu dobra.
Gdzie zorganizować kinderparty? Wszystko tak naprawdę zależne jest od dwóch czynników: pieniędzy i pory roku. Jeśli aktualnie trwa lato lub późna wiosna, najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie takiej imprezy we własnym ogródku. Pora zimowa to czas, gdy takie zabawy najlepiej urządza się w wynajmowanych restauracjach. Oczywiście biorąc pod uwagę, że posiada się nieco większy dom, można również zorganizować je pod własnym dachem.
Jakie powinny być obecne podczas takiej zabawy dekoracje? Jak można się bez trudu domyślić, cała impreza organizowana jest typowo dla dzieci, więc zarówno dekoracje, jak i menu powinny być zaprojektowane pod kątem maluchów. Postawić więc trzeba na liczne baloniki, kolorowe serpenty, a także girlandy.

Organizacja 18 urodzin

W życiu każdego rodzica przychodzi taka chwila, gdy jego dziecko wchodzi w dorosłość. Pomimo tego że jeszcze wczoraj malec biegał za piłką i układał klocki, dziś obchodzi swoje 18 urodziny. Jak powinna wyglądać organizacja takiej zabawy?
W obecnych czasach organizowanie imprezy urodzinowej dla solenizanta kończącego 18 lat wygląda nieco jak organizowanie małego wesela. Różnica jest tylko taka, że wszystko odbywa się w nieco mniejszej skali. Najlepiej więc wynająć niewielką salę lub też restauracje na jeden wieczorów, aby wszyscy zaproszeni przez pociechę goście mogli swobodnie się bawić. Ustalając menu, należy pamiętać przede wszystkim o koszcie poszczególnych pozycji. Wiedzieć trzeba, że obowiązkową pozycją jest tort.
O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas takiej zabawy? Kluczową sprawą jest muzyka, która zapewnia gościom rozrywkę. W tym wypadku najlepiej postawić po prostu na wynajętego DJ’a, który będzie wodzirejem podczas całej zabawy.

Organizacja wesel

Jaka jest największa, najokazalsza, a jednocześnie najdroższa impreza w życiu? Bez wątpienia wszystko to powiedzieć można o weselu. Jest to jednocześnie zabawa zdecydowanie najtrudniejsza do zorganizowania. O czym więc w pierwszej kolejności trzeba pamiętać?
Nie da się ukryć, że kluczową sprawą podczas organizowania takiej zabawy jest wybranie odpowiedniego miejsca. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele, ponieważ na rynku obecne są liczne sale weselne czy też hotele oferujące możliwość zorganizowania takiej zabawy. Wiele w tym wypadku zależy od budżetu, ponieważ prosta sala weselna poza miastem będzie o wiele tańsza niż ta, która znajdować się będzie w pałacyku nad jeziorem.
O czym jeszcze powinno się pamiętać? Bardzo ważne podczas planowania takiej zabawy jest to, aby ustalić na początku, w jakim ma ona być realizowana stylu. Zupełnie inne dekoracje będzie trzeba zakupić na wesele w stylu boho, glamour, wiejskim czy też nowoczesnym. Co więcej, konkretny styl wesela wpływać będzie nawet na, tak zdawałoby się nieistotne detale, jak kolor kwiatów czy też typ wynajętego samochodu, którym młoda para pojedzie do ołtarza.
Kolejną sprawą jest rzecz jasna wybranie odpowiedniego stroju dla pary młodej. Zarówno suknia ślubna, jak i garnitur najczęściej kupowane są na zamówienie i szyte na miarę. Wiele osób uważa, że to zbędny wydatek, lecz taki strój stanowi później piękną pamiątkę.
Nie można oczywiście zapominać o wynajęciu na wesele orkiestry, cateringu czy też innych atrakcji dla gości, czyli przykładowo fotobudki. Całość powinna zostać sfilmowana przez profesjonalnego kamerzystę, który wykona w ten sposób piękną pamiątkę.

Udostępnij